REKLAMA

TVPOLSKA.PL: Konwencja PiS w Warszawie. Jarosław Kaczyński wskazał kandydata na Prezydenta Warszawy (VIDEO)

TVPOLSKA.PL: Konwencja PiS w Warszawie. Jarosław Kaczyński wskazał kandydata na Prezydenta Warszawy (VIDEO)

TVPOLSKA.PL. Tobiasz Bocheński kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych. Taką informację ogłosił podczas Warszawskiej Konwencji PiS szef partii Jarosław Kaczyński.

– Przed przyszłym Prezydentem Warszawy jest bardzo wiele do zrobienia. Jeżeli chodzi o rządy tego Pana, który jest dzisiaj Prezydentem Warszawy to te poprzednio już istniejące problemy zostały wzmożone i „wzbogacone” o szereg innych, które wypływają z pewnego typu ideologii, która została tutaj przyjęta, i która w wielu wypadkach w żadnym razie nie odnosi się do rzeczywistych interesów, do dobrego, spokojnego, bezpiecznego, wygodnego sposobu życia mieszkańców. A mieszkańcy mają prawo tego oczekiwać. To jest wyzwanie ogromne, które wymaga wielkiej determinacji, siły, intelektu, charakteru, uczciwości. Mamy także wyzwanie drugie – równie istotne. Warszawa jest stolicą Polski – to jest to wyzwanie, które wynika ze stołeczności właśnie. Być stolicą to znaczy być centrum, punktem odniesienia dla mieszkańców, obywateli naszej Ojczyzny. To oznacza także funkcjonowanie w szerszym, międzynarodowym układzie – najbardziej intensywnie tym europejskim. To jest kwestia porównania z innymi stolicami – powiedział Jarosław Kaczyński.

Tobiasz Bocheński ma 36 lat. Urodził się w Łodzi. W przeszłości był wojewodą łódzkim i mazowieckim. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

bochenski

źródło: red./Prawo i Sprawiedliwość – fb
fot. screen z konwencji / PiS – fb

 

03-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)