REKLAMA

Korwin-Mikke OSTRO o segregacji sanitarnej! „Może paszporty dla…?”

Janusz Korwin-Mikke, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji, odpowiedział kobiecie, która domagała się segregacji sanitarnej Polaków. Poseł przedstawił inną metodę podziału społeczeństwa.

Część Polaków otwarcie domaga się segregacji sanitarnej społeczeństwa, nie widząc w niej żadnego zagrożenia. Uważają oni wręcz, że podział na tych, którzy przyjęli szprycę oraz „tych drugich” jest absolutnie konieczny. Paradoksalnie, swoje wywody często tłumaczą chęcią… powrotu do normalności.

– Kiedy wprowadzimy powszechne zastosowanie paszportów sanitarnych – w kawiarniach, kinach, restauracjach, pociągach itp – jak to ma miejsce w krajach typu Francja, żeby niezaszczepieni przestali pasożytować na reszcie społeczeństwa? – napisała na Twitterze jedna z Internautek, Jagoda Grondecka. Jagodę obserwuje blisko 30 tysięcy osób. Jej wpis polubiło z kolei ponad tysiąc osób. Kobieta w swoim poście skomentowała sytuację podawaną przez oficjalny profil Ministerstwa Zdrowia, informujący o nowych zakażeniach w Polsce:

– Mamy 4728 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronaświrusa z województw: mazowieckiego (1025), lubelskiego (905), podlaskiego (439), podkarpackiego (312), łódzkiego (238), dolnośląskiego (230), śląskiego (224), zachodniopomorskiego (214), małopolskiego (201) – przekazało MZ. Najwyraźniej, dane te wzbudziły panikę.

Na zapytania zwolenniczki segregacji ludzi odpowiedział poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. Prezes zaproponował w swojej wypowiedzi inną formę segregacji, zakładającej wprowadzenie paszportów. Wspomniał jednak o zupełnie innym wyznaczniku podziału społeczeństwa, niż przyjęcie szprycy.

– Może najpierw paszporty upoważniające do głosowania w wyborach dla tych, co płacą podatki – by biorący zasiłki nie pasożytowali na reszcie społeczeństwa? – napisał poseł Konfederacji, która od początku sprzeciwia się segregacji sanitarnej w Polsce. W swoim poście załączył grafikę, zachęcającą aby „ruszyć do pracy” ze względu na beneficjentów „500+”.

Zobacz także:

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)