REKLAMA

Minister Kraska PRZERAŻONY: „Polacy się nie boją!”

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska martwił się na antenie Polsat News, iż wzrastająca liczba zachorowań na koronaświrusa nie robi wrażenia na Polakach. Ci bowiem, zdaniem ministra, przestali się bać. A nie powinni.

Minister Waldemar Kraska wyraził szczere zmartwienie faktem, iż Polacy już się nie boją zachorować na koronaświrusa. W „Gościu Wydarzeń” polityk z bólem zauważył, że ogół społeczeństwa wydaje się wcale nie martwić rzekomo szalejącą, kolejną już falą epidemii.

– Jeżeli spojrzę na nasze ulice, spojrzę na sklepy, to myślę, że się w ogóle nie boimy. Ani lockdownu, ani covidu. Poprzednie fale chyba nas niestety niczego nie nauczyły, ponieważ nie wyciągnęliśmy jako obywatele wniosków z tych poprzednich fal – mówił Kraska na antenie Polsat News. Dodał, że władze zamierzają egzekwować przestrzeganie już ustalonych obostrzeń, a policja będzie zwracać szczególną uwagę m.in. na brak noszonych maseczek.

– Na pewno w tej chwili musimy wyegzekwować obostrzenia, które są, czyli maseczka w komunikacji miejskiej, w supermarketach. Wiem, że to się dzieje z dużą intensywnością, że służby policyjne i sanitarne egzekwują to i nakładają mandaty. Może to skłoni nas wszystkich, byśmy stosowali się do maseczek – wymieniał Kraska. Wiceminister Zdrowia wspomniał także o uruchamianiu kolejnych „szpitali tymczasowych”. Krok ten, jego zdaniem, jest niezbędny przez wzgląd na „rosnącą liczbę zakażeń”.

– Liczba nowych zakażeń przekłada się niestety na liczbę osób, które są hospitalizowane. Dzisiaj było to 300 osób, a najnowsze dane, które jutro pokażemy, mówią o prawie 400 kolejnych osobach hospitalizowanych w kolejnej dobie – przekonywał Kraska.

– Liczba nowych osób, które są przyjmowane [do szpitali] jest dość duża. Także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, które są przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały, kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby tych łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów – zapewniał wiceminister.

Zobacz także:

26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)